2% percentá z Vašej dane pre JUNIOR

Milí priatelia, podporovatelia a fanúšikovia KK JUNIOR, pripomíname Vám, že do 15.02.2020 ak ste zamestnanec, môžte požiadať zamestnávateľa požiadať, že chcete venovať percentá zo svojej dane (nič Vás to nestojí !!!) pre KARATE KLUB JUNIOR PREŠOV. To isté platí ak ste spoločník alebo konateľ firmy a chcete nám darovať 2% percentá z Vašej dane platenej štátu.   SKRÁTENÝ POSTUP PRE VÁS:    Zamestnávateľ Vám vydá a potvrdí tlačivo (POTVRDENIE - vydá Vám ho Váš zamestnávateľ na Vaše požiadanie) o Vašom príjme a dani, stačí o neho požiadať do 15.02.2020.

Vy potom vypíšte osobné údaje na druhé tlačivo (VYHLÁSENIE). Tlačivá doneste trénerom alebo pošite po dieťati na tréning. 

Tlačivo pre Vás: STIAHNUŤ TU!

  Detailný postup nielen pre zamestnancov, ale aj podnikateľov (živnostníkov, spoločníkov v spoločnostiach rôzneho druhu), nájdete nižšie, ale platí to isté čo v skrátenom postupe.   Obe tlačivá nám stačí doniesť na tréning a my ich odnesieme kde treba. Ak chcete samozrejme môžte ich odnesenie na daňový úrad vybaviť aj samostatne. Následne nám budú finacie po rozhodnutí FS SR pripísané na účet v období od 06-08/20. Vy si to môžte skontrolovať prostredníctvom transparentného účtu.   Ak niečo neviete vypísať, stačí nám naísať na email: junior@karate-presov.sk, resp. vypisujte len osobné údaje. Čokoľvek čo potrebujete vedieť ohľadom 2% z daní, môžte s nami trénermi od komunikovať aj na t. č. 0907 450 644.     Detailnejší postup krokov na poukázanie 2% (3%) pre zamestnancov, ktorí požiadali svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov (to isté ako skrátený postup, len s doplnenými informáciami pre firmy, živnostníkov atď. ):   Keďže sa jedná o majoritnú časť príjmov, ako každý rok Vám zasielame postup poukázania časti Vašich daní a vopred Vám ďakujeme, že podporujete KK JUNIOR. Samozrejme informáciu o poukázaní daní, môžete dať aj svojím známym, priateľom a takto veľkou mierou prispejete k rozvoju nášho spoločného klubu. ĎAKUJEME !!!

Postup: 1. Do 15.02.2020 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň  

  1. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane  
  2. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:  a) 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať, ak ste v roku 2019 neboli dobrovoľníkom, alebo dobrovoľnícky odpracovali menej ako 40 hodín. Táto suma však musí byť minimálne 3 €. b) 3% z Vašej zaplatenej dane, ak ste v roku 2019 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a získate o tom Potvrdenie od organizácie/organizácií, pre ktoré ste v roku 2019 dobrovoľnícky pracovali. Rodičia, ktorí nám pomáhali pri organizovaní a zúčastňovali sa súťaží v rozsahu minimálne 40 hodín prosím kontaktujte trénerov (junior@karate-presov.sk), aby sme Vám pripravili Potvrdenie o tom, že ste dobrovoľnícky pracovali pre Karate klub Junior Prešov.   4.  Prečítajte si pozorne celé Vyhlásenie.   
  3. Ako prijímateľa uvediete:

Karate klub Junior Prešov, o. z.   právna forma: Občianske združenie  IČO: 42074355  Sídlo: Jurkovičova 6, 08001 Prešov  

  1. Do Vyhlásenia napíšete sumu, ktorú nám chcete poukázať.  
  2. Ak chcete, aby sme mali prehľad, kto nám poukázal svoje 2%, resp. 3%, zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a adresa… NIE však poukázaná suma)  
  3. Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením, doručte do 30.04.2020 na daňový úrad podľa Vášho bydliska. V priebehu mesiaca marec a apríl budú tréneri tieto tlačivá zbierať, aby ich odniesli na daňový úrad namiesto Vás. Ak máte trvalé bydlisko mimo Prešova, zistiť svoj daňový úrad možete na tejto stránke: https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zistenie-miestnej-prislusnost   
  4. Ak ste poukázali 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane musí byť aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti!  
  5. Daňové úrady majú 90 dní od splnenia podmienok na to, aby previedli Vaše 2% (3%) v prospech Karate klubu Junior Prešov.

S pozdravom Tréneri KK JUNIOR PREŠOV

Podobné články